Скара 7 Мени

Можете да платите и со кредитни картички

Основано 1987

Нашето мени

Скарата како една од најстарите верзии за подготовка на храната има многубројни предности – почнувајќи од тоа дека за скара не треба да се користи многу масло, па се до тоа дека скарата кај нас има долга традиција. Ние ви нудиме вкусна скара приготвена со најсвежите суровини набавени за денот.

Појадок

Чорба телешка

130 ден.

Чорба пилешка

120 ден.

Омлет со 3 јајца

110 ден.

Омлет со 3 јајца и пиперка

130 ден.

Омлет со 3 јајца и сирење

130 ден.

Омлет со 3 јајца и шунка

140 ден.

Омлет со 3 јајца и сланина

150 ден.

СКАРА

Кебап

16 ден.

25 гр
Плескавица

140 ден.

210гр.
Шарска плескавица

180 ден.

260 гр
Плескавица -7

210/360ден.

(330/660 грама )
Колбасица- димена

130 ден.

Домашна димена колбасица (160 гр )
Колбасица- свежа

120 ден.

Свежа- домашна (180 гр.)
Пилешки батак

150 ден.

220 грама
Пилешки стек

150 ден.

210 грама
Пилешки Орли

220 ден

300 грама
Пилешки увијач

180 ден.

250гр.
Побарајте домашно зимско мезе

• пиперка павлака • пиперчиња со урда • цепкани пиперки • љутеница

СКАРА- прод.

Парма Стек

210 ден.

300 грама
Ребро

170ден.

280 грама
Вешалица

180 ден.

200 грама
Кременадла

150 ден.

220 грама
Вратна Кеменадла

170 ден.

250 грама
Свинско филе

220 ден.

210 гр. свежо свинско филe
Телешки Џигер

140 ден.

20 грама
Ражнич

150 ден.

200 грама
Побарајте домашно зимско мезе

• пиперка павлака • пиперчиња со урда • цепкани пиперки • љутеница

САЛАТИ

Шопска салата

140/230 ден.

мала/голема
Грчка салата

150/240 ден.

мала/голема
Македонска салата

130/220 ден.

мала/голема
Мешана салата

130/210 ден.

мала/голема
Мимоза салата

120 ден.

Зелка салата

100 ден.

Салата од краставица

90 ден.

Салата од домати

90 ден.

Таратур

120 ден.

Тиквици

150 ден.

Печена пиперка

30 ден.

лута/блага
СЕЗОНСКИ САЛАТИ

Пиперка павлака

100 ден.

Пиперчиња со урда

130 ден.

Пинџур

130 ден.

Мезе даска

350/600 ден.

(пинџур, пиперка павлака, домат, краставица, тиквици, пиперчиња со урда)

Предјадења и додатоци

Помфрит мал

100 ден.

Помфрит голем

150ден.

Лепиња

30 ден.

Нафора

80/130 ден.

Сирење

100 ден.

Биено сирење на скара

120 ден.

Похован кашкавал со тартар сос

120 ден.

Бујурди

140 ден.

Пирошка

130 ден.

Шампињони на скара

150 ден

Тавче гравче

120 ден.

Похована полнета пиперка

100 ден.

Кајмак

90 ден.

Пијалоци

КАФЕ

Еспресо

50 ден.

Макијато

50/60 ден.

мало/големо
Капучино

70 ден.

Нес кафе

80 ден.

Чај

60 ден.

БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ

Кока Кола

70 ден.

Фанта

70 ден.

Швепс, Спрајт, Тоник

70 ден.

Негазиран сок

90 ден.

Пелистерка газирана

50/70 ден.

0,25л/0,75л
Роса

50/70 ден.

0,25л/0,75л
ПИВО

Скопско

80 ден.

0.33л
Скопско точено

80/90 ден.

0.33л/0.5л
Скопско Smooth

100 ден.

0.5л
Скопско темно

100 ден.

0.5л
Amstel

110 ден.

0.5л
VINO

Александрија бело/црвено

130 ден.

0.2л
Александрија Cuvée

180 ден.

0.2л
Траминец бело

130ден.

0.2л
Темјаника бело

130 ден.

0.2л
Т'га за Југ

130 ден.

0.2л
Наливно Тиквеш

180/320 ден.

0,5л/1л
Чаша вино Тиквеш

90 ден.

0.25л

Десерт

Трилече

60 ден.

Работно Време

ПОНЕДЕЛНИК- САБОТА
09.00 – 20.00ч.

НЕДЕЛА ЗАТВОРЕНО

Резервации

Телефон
(02) 3 224 000

Работиме со: